Extreme Weekend 2021

       


Broń, off-road i jedzenie! 

W najlepszym wydaniu!

  Zapraszamy na czwartą  edycję eventu strzeleckiego opartego na wieloboju kulowym. „Extreme Weekend” przygotowany przez Fundację Las i Woda, redakcję programu „Darz Bór”, Wojskowy Klub Strzelecki „Poligon Drawski” oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Jest to bowiem jedyny w Polsce sprawdzian umiejętności strzeleckich dla myśliwych, strzelców długodystansowych, taktycznych i wojskowych, w którym można sprawdzić się w trafianiu do różnych celów – nie tylko tarcz, umieszczonych na odległościach od 35 do nawet 1000 metrów!

  Każdy kto zdecyduje się na wzięcie udziału w naszej imprezie, może spodziewać się – NIESPODZIEWANEGO! Już pierwsza edycja pokazała, że często duże doświadczenie strzeleckie, umiejętność trafiania do celów na bardzo dużych dystansach lub perfekcyjne posługiwanie się optyką były niewystarczające by sprostać wymaganiom stawianym przez organizatorów.

  Tegoroczna impreza odbędzie się na strzelnicy Studnica w dniach 02.-04.07.2021.

  Wszyscy uczestnicy pierwszego dnia budują miasteczko namiotowe, gdyż aby brać udział w naszej imprezie – trzeba trzy dni spędzić w prawdziwym obozowisku pod namiotem!

  Pierwszy dzień to także trening strzelecki, podczas którego każdy będzie miał możliwość odpowiedniego ustawienia swojej optyki i broni. Cele umieszczone będą na dystansach od 50 do 800 metrów, a może nawet 1000! Będą osie pokazowe z różną bronią, optyką i amunicją. Znajdzie się tu coś dla każdego pasjonata strzelectwa. Pistolety, broń automatyczna, najlepsza na Świecie optyka oraz sprawdzona amunicja z fabryki RUAG! Będzie także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu do... latających spodków! W nocy też nie pozwolimy Wam odpocząć bo chcemy dać Wam szansę strzelić sobie z noktowizorów lub termowizorów i to zamontowanych na waszej broni!
  Spróbujecie także swoich sił w naszym turnieju gdzie trzeba zgasić latarkę! Jednym strzałem i to na odległość... na razie zostanie to tajemnicą!

  Drugi dzień to zmagania turniejowe, gdzie trzeba będzie poradzić sobie w trafianiu do celów statycznych, ruchomych i bardzo nietypowych,  ustawionych lub poruszających się na dystansach od 35 do nawet 800 metrów! Strzelanie będzie odbywało się z różnych postaw, które będą czasami bardzo zaskakujące! Na trzech osiach strzeleckich będzie przygotowane kilkanaście stage'ów, gdzie uczestnicy, oprócz swojej broni, będą zmuszeni do trafiania celów przy użyciu broni wojskowej, ale również sportowej- śrutowej, a może nawet krótkiej – którą to zapewnią organizatorzy! Dla najlepszych strzelców przewidziane są nagrody – puchary i dyplomy, oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez naszych partnerów, oraz sponsorów! O wszystkim będziemy informować Was na naszej stronie Facebook oraz stronie poświęconej wydarzeniu! Będą także inne ciekawe - niespodzianki! 

  Podczas całego eventu każda z obecnych tam osób będzie miała możliwość przetestowania samochodów terenowych oraz Qadów w jeździe po bezdrożach poligonowych.  Przez cały czas trwania imprezy o podniebienia uczestników zadba nasza ekipa z Fundacji Las i Woda pod okiem Dzikiego Łosia oraz Ogólnopolskiej Ambasady Dziczyzny! Będą serwowane doskonałe potrawy przygotowane z najlepszego polskiego mięsa „Dziczyzny” - dostarczonej przez lokalne koła łowieckie oraz firmy współpracujące z naszą Fundacją!

  „Dzika Kuchnia” dla wszystkich uczestników przez trzy dni dostępna będzie w formule All inclusive ! Więc nikt nie musi martwić się o to, że wróci do domu głodny! Dość powiedzieć że ostatnio nasi uczestnicy zjedli...1200 jaj, 280 wildburgerów, prawie 250 szaszłyków, 150 bochenków chleba, 200 bułek, 40 kg pomidorów, 40 kg kiszonych ogórków, 20 kostek masła, 70 kg wędlin z dzika, Jelenia, sarny, 260 szt białej kiełbasy, 500 szt kabanosów, 450 porcji grochówki, 300 porcji gulaszowej, 3 pieczone dziki, 120 słoików pasztetów, 10 kg smalczyku z jabłkiem z dzika! Gdy podsumowaliśmy ile w sumie mięsa dzikich zwierząt zużyliśmy do gotowania to wyszło, że było to 13 dzików, 5 saren i jeden Jeleń... Wiemy że wszystkim smakowało! A popiliście to ok 500 butelkami różnych napojów gazowanych i 500 butelkami wody, a także prawie 1000 butelek „Oryginalnego Soku” który dostarczyła nam firma Biurkom Flampol!

  Aby sprostać wymaganiom turniejowym trzeba zabrać ze sobą na nasz event broń strzelecką w kalibrze co najmniej 222 ale nie większym niż 338 Lapua Magnum,  oraz minimum 80 szt amunicji. Na trening warto przygotować również kilkadziesiąt, a może troszkę więcej  sztuk amunicji – choć to zależy od preferencji uczestników. 

  W czasie całej imprezy strzelcy, ale również osoby towarzyszące, będą miały możliwość przetestowania broni, amunicji i optyki pod okiem instruktorów strzelectwa. Odbędą się pokazy broni wojskowej, łucznicze, kulinarne, a także inne, które mają za zadanie umilić czas wszystkim uczestnikom. 

  Konkurencje strzeleckie przygotowywane są przez Przemka Malca – prowadzącego program „Darz Bór”, Marcina Czerwińskiego – z Wojskowego Klubu Strzeleckiego „Poligon Drawski” , oraz Macieja Krawczaka pasjonata strzelectwa „taktycznego” i długodystansowego, oraz... samego „Jankesa” -czyli Mariusza Jankowskiego -naszego prezesa Wojskowego Klubu Strzeleckiego „Poligon Drawski”.  

  W czasie strzelania powtórzymy oczywiście najbardziej oczekiwane i znane już konkurencje, jak choćby latający rzutek, oraz przebieg łosia, ale więcej Wam nie zdradzimy! Bo po prostu, po naszej ekipie możecie Spodziewać się Niespodziewanego

  Darz Bór Extreme Weekend tu bycie najlepszym strzelcem już nie wystarczy...

  Przyjedź i sprawdź się czy jesteś tak dobry jak myślisz! My udowodnimy, że nadal musisz jeszcze dużo popracować :)!

  Cele

  1. Rozwój strzelectwa sportowego, łowieckiego i długodystansowego. Integracja środowisk strzelców sportowych i mundurowych, oraz myśliwych z Polski oraz krajów europejskich mająca na celu poprawę poziomu strzeleckiego, umiejętności posługiwania się długą bronią palną oraz zwiększenie poziomu obronności w naszym rejonie.
  2. Aktywne spędzanie wolnego czasu podczas uprawiania sportów motorowych z wykorzystaniem samochodów z napędem 4x4

  3. Promocja dziczyzny jako najdoskonalszego, najzdrowszego i najsmaczniejszego Polskiego mięsa.

  Termin i miejsce

  Impreza rozpoczyna się 2 lipca 2020 r. o godzinie 10:00 i trwa do niedzieli 4  lipca do godziny 20:00 . Miejsce – Teren Poligonu Drawskiego – Strzelnica Studnica. (dokładna mapka i plan dojazdu zostaną udostępnione po 01.06.2020)

  Agenda

  Organizatorzy

  Company team

  WKS Poligon Drawski – sekcja strzelecka

  Company team

  Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim

  Company team

  Magazyn Łowiecki „Darz Bór” - Forest Hunter  Przemysław Malec

   

  Company team

  Fundacja "Las i Woda"

   

  1. Extreme Weekend to możliwość sprawdzenia się w jeździe terenowej po specjalnie wyznaczonych trasach przebiegających po terenie Poligonu Drawskiego. Dla Każdego z uczestników przygotowano dwa typy tras – turystyczną dla samochodów typu SUV i off-road dla samochodów terenowych z napędem 4x4, oraz pojazdów ATV.

  2. Podczas imprezy będzie możliwość przetestowania samochodów terenowych i pojazdów ATV na trasach off road oraz turystycznej, lub przejechania specjalnie przygotowanej pokazowej trasy pod okiem instruktora.

  3. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wypróbowania broni różnych marek przygotowanych przez sponsorów imprezy, wyposażonej w optykę Marki Swarovski Optik oraz amunicji produkowanej przez Ruag Annotec, na specjalnie przygotowanej osi strzeleckiej. Cele będą ustawione na dystansie 150, 300, 450 i 600 metrów, oraz 800 i 1000 dla chętnych.

  4. W czasie Extreme Weekend uczestnicy chcący wziąć udział w strzelaniu – muszą posiadać pozwolenie na broń w kalibrze od 222 w górę aż do 338 Lapua Magnum, wyposażoną w dowolny rodzaj optyki. 

  5. Podczas turnieju strzeleckiego uczestnicy mogą używać tylko jednej jednostki broni wyposażonej w jedną lufę, lub broni kombinowanej (dryling, expres, lub kniejówka) wyposażonej w jeden komplet luf oraz jedną lunetę, urządzenie optyczne. Podczas sesji treningowych można dowolnie konfigurować swoją broń w tym wymieniać lufy, optykę i kalibry.

  6. Podczas turnieju organizatorzy dopuszczają użycia broni typu pół-automat, semi-auto i broni automatycznej należącej do zawodnika, osoba ta zostanie sklasyfikowana w innej kategorii sprzętowej.  

  7. Uczestnik  startujący w strzelaniu może podczas całej imprezy  używać  kilku jednostek broni zarejestrowanych podczas wypełniania formularza rejestracyjnego. W czasie strzelania punktowanego zawodnicy mogą korzystać z broni zgodnej z pkt. 5 regulaminu.

  8. Podczas imprezy Extreme Weekend 2020 każdy z uczestników posiadających broń, oraz zarejestrowanych jako zawodnik, ma prawo uczestniczyć w wieloboju kulowym, polegającym na trafianiu w tarcze różnej wielkości, różnego rodzaju i o różnym stopniu widoczności ustawione na różnych odległościach, symulujące warunki polowania lub strzelania długodystansowego. Strzały będą oddawane do celów statycznych i ruchomych z różnych postaw i przy wykorzystaniu różnych dodatkowych pomocy, jak np. plecak, pastorał itp. Całość strzelania jest punktowana, najlepsi strzelcy zostaną nagrodzeni!

  9. Podczas turnieju strzeleckiego uczestnicy rywalizują w kategoriach
   a) Panie
   b) Open
   c) Sem-auto
   d) Standard

  10. Organizator wyposaży każdy Stage w potrzebne akcesoria typu pastorał, słupek do oddania punktowanego strzału. 

  11. Organizatorzy przy współpracy ze sponsorami, przygotują osie specjalne na których pod okiem instruktora każdy uczestnik i obserwator, będzie miał możliwość skorzystania z przygotowanej broni, amunicji i sprzętu optycznego.

  12. Podczas strzelania punktowanego każdy uczestnik musi posiadać min. 80 szt amunicji umożliwiający mu trafienie we wszystkie cele ustawione przez organizatorów w sobotę 4.07.2020. Do piątkowego treningu należy zaopatrzyć się w dodatkową amunicję – ok 80 szt / uczestnika.

  13. W czasie strzelania, a także podczas pobytu na strzelnicy, wszystkich uczestników obowiązują przepisy bezpieczeństwa oraz BHP posługiwania się bronią. A więc nie ma możliwości uczestniczenia w strzelaniu bez ochronników słuchu, oraz okularów.

  14. Broń podczas pobytu na strzelnicy i podczas poruszania się pomiędzy stage'ami musi znajdować się cały czas w futerale, skrzyni, w stanie rozładowanym bez podpiętego magazynka i odciągniętym w tył zamkiem. W komorze nabojowej może znajdować się znacznik rozładowania.

  15. Każdy z sędziów stanowiskowych, lub sędzia główny, może w każdej chwili skontrolować broń zawodnika, osobę przemieszczającą się z bronią po terenie obiektu na którym odbywa się event „Extreme Weekend”. Nie rozładowanie broni, lub przemieszczanie się z bronią z podpiętym magazynkiem skutkować będzie natychmiastową dyskwalifikacją zawodnika, oraz nakazem natychmiastowym opuszczenia imprezy, bez możliwości zwrotu uiszczonej opłaty startowej.

  16. Broń można wyciągnąć z futerału dopiero na stanowisku strzeleckim po wyraźnej komendzie sędziego stanowiskowego, lub w miejscu wyznaczonym do czyszczenia i sprawdzenia jednostki broni, ale bez możliwości wprowadzania pocisków do komory nabojowej, lub używania magazynków wypełnionych amunicją.

  17. Ładowanie broni i oddawanie strzałów odbywa się po wyraźnej komendzie sędziego prowadzącego strzelanie na danej osi strzeleckiej. Nie zastosowanie się do tych poleceń skutkuje dyskwalifikacją zawodnika.

  18. Podczas imprezy  Extreme Weekend 2020 każdy z uczestników posługuje się własną bronią i optyką. Niedopuszczalne  jest aby z jednej broni strzelały dwie osoby.

  19. Podczas wieloboju kulowego będzie prowadzona klasyfikacja z podziałem na klasy sprzętowe. Osobna klasyfikacja prowadzona jest dla Pań, oraz dotycząca osi specjalnej Pistoletowej. Odległości na jakie prowadzone będzie strzelanie oceniane mogą osiągać nawet 800 m.

  20. W przypadku strzałów do niewłaściwej tarczy, zawodnik traci punkty. Do oceny tarczy z większą ilością przestrzelin, niż określone w strzelaniu na danym stanowisku pod uwagę bierzemy 4 najlepsze wyniki.

  Konkurencje

  1. Konkurencje jakie zostaną rozegrane podczas sobotniego turnieju, zostaną zaprezentowane zawodnikom w dniu strzelania.

  2. Strzelania odbywać będą się na 4 osiach Oś WKS Poligon Drawski, oś A, oś B, oś strzelań taktycznych.

  3. Podczas strzelania na osiach, uczestnicy turnieju w specjalnych stage'ach będą używać amunicji oraz broni krótkiej, lub automatycznej, lub innej przygotowanej przez organizatora aby trafić wyznaczony w tym miejscu cel.

  Trening Piątek

  1. Tarcza standard dystanse 100-300-600-800 oraz cele specjalne przygotowane przez organizatorów (nawet 1000 m). 

  2. Podczas Piątkowego strzelania odbędzie się także „nocne strzelanie” przy użyciu sprzętu noktowizyjnego i termowizyjnego. Warunki uczestnictwa w nocnym strzelaniu zostaną określone i przedstawione uczestnikom na 30 dni przed rozpoczęciem Extreme Weekend 2020, na stronie internetowej organizatora.

  3. Podczas strzelań w Piątek mogą zostać zorganizowane dodatkowe turnieje dostępne również dla obserwatorów i osób towarzyszących. Broń i amunicję do tych aktywności zapewni organizator. 

  • Każdy zawodnik ma max 2 minuty na zajęcie stanowiska i ustawienie broni (po wyraźnej komendzie sędziego "MOŻNA WYJĄĆ BROŃ".

  • Do tarcz przypisanych na konkretnych osiach strzela się kolejno z tego samego stanowiska bez zmieniania miejsc – chyba, że organizator ustalił inaczej i po wyraźnym instruktarzu prowadzącego strzelanie.

  • Seria oceniana do celów trwa max 5 minut (po komendzie sędziego "ŁADUJ, START");

  • Naboje do magazynka wolno ładować po komendzie "ŁADUJ".

  • Podczas całego turnieju zawodnik musi mieć tylko odliczoną liczbę amunicji: max 80 nabojów. W przypadku niewypału zawodnik ma obowiązek zgłosić to sędziemu prowadzącemu poprzez podniesienie ręki, rozładować dopiero na jego polecenie. Sędzia prowadzący w uzasadnionych przypadkach może podjąć decyzje o dobraniu innego naboju zamiast niewypału.

  • Po zakończeniu konkurencji broń należy schować do futerałów czy pokrowców po jej rozładowaniu, umieszczeniu w komorze nabojowej broni wskaźnika rozładowania oznaczającego pustą komorę i obowiązkowym sprawdzeniu przez sędziego prowadzącego potwierdzonym przez niego stosowną komendą.

  1. Uczestnikiem imprezy  Extreme Weekend 2020, może zostać każdy pełnoletni obywatel RP, lub cudzoziemiec, posiadający pozwolenie na posiadanie broni sportowej, myśliwskiej, oraz osoby towarzyszące. W Imprezie na zasadach obserwatora może uczestniczyć także inna osoba zaproszona przez organizatorów, lub występująca jako sponsor, gość honorowy, specjalny, VIP – osoby takie mogą uczestniczyć w strzelaniu tylko pod okiem instruktora na wyznaczonych – pokazowych osia strzeleckich. 

  2. Aby pojawić się na evencie „Extreme Weekend” należy dokonać zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.extremeweekend.pl oraz bilety.extremeweekend.pl, oraz opłacić koszty uczestnictwa.

  3. Opłata startowa wynosi max. 550 zł od zawodnika, oraz 350 zł od osoby towarzyszącej. Cena biletu może różnić się w zależności od terminu dokonania zgłoszenia i opłacenia biletu. Szczegóły na stronie www.extremeweekend.pl.

  4. Po dokonaniu rejestracji i opłaty. Zawodnik, osoba towarzysząca otrzyma stosowne potwierdzenie drogą mailową. 

  5. Opłata startowa po dokonaniu wpłaty i zarejestrowaniu się w bazie uczestników nie podlega zwrotowi.

  6. W opłacie zawarte jest ubezpiecznie NNW każdego uczestnika.

  7. Każdy zawodnik w opłacie startowej ma zagwarantowany udział w strzelaniu treningowym, oraz udział w strzelaniach ocenianych podczas drugiego dnia eventu.

  8. Każda pełnoletnia osoba towarzysząca ma możliwość korzystania z broni na stanowiskach pokazowych pod opieką instruktora zapewnionego przez organizatorów.

  9. Jako, że zawody odbywają się na obiekcie wojskowym przy rejestracji uczestnicy zobowiązani są podać numery dowodu tożsamości (dowód osobisty lub paszport) który to dokument zobowiązani są posiadać ze sobą na evencie. Obowiązani są też podać numer pozwolenia na broń i numery broni. Oprócz tego należy zarejestrować samochody którymi uczestnicy zechcą dojechać na strzelnicę oraz ewentualne osoby towarzyszące. Niezastosowanie się do którejś z powyższych wymogów może skutkować brakiem możliwości wjazdu lub wzięcia udziału w imprezie.

  10. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odmówienia rejestracji uczestnika. Odmowa może nastąpić w szczególności z powodu wyczerpania ilości miejsc, a także w wypadku zgłoszenia się uczestnika wobec którego na innych zawodach strzelectwa długodystansowego / sportowego / myśliwskiego stwierdzono nieprzestrzeganie regulaminów obowiązujących w strzelectwie sportowym, myśliwskim oraz zasad rywalizacji sportowej, naruszanie obowiązków zawodnika, przekroczenia przepisów antydopingowych, nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa, bądź ich nieznajomość lub fakt niezgodnego z przepisami posługiwania się bronią, a także nieprzestrzeganie przepisów o posiadaniu broni i amunicji lub regulujących obrót i wytwarzanie broni i amunicji. Odmowa może nastąpić bez podania przyczyn. 

  11. Noclegi podczas eventu „Extreme Weekend 2020” uczestnicy organizują sobie we własnym zakresie. Na terenie eventu będzie teren przeznaczony na zbudowanie namiotowego obozowiska. Każdy z uczestników ma możliwość rozbicia swojego namiotu w strefie obozowej. W tej strefie dostępny jest także węzeł sanitarny i dostęp do wody pitnej. 

  12. Wyżywienie podczas imprezy zapewniają organizatorzy w ramach opłaty startowej. Każdy uczestnik otrzyma specjalny identyfikator, oraz opaskę uprawniającą do korzystania ze strefy gastro. Podczas całego eventu od piatku 03.07 do niedzieli 05.07.2020 uczestnicy eventu strzeleckiego „Extreme Weekend” mają zapewnione 3 główne posiłki dziennie – wydawane na podstawie talonu, oraz dostęp do „dzikiej kuchni” w formule All inclusive – wędliny, kanapki, przekąski, owoce, napoje itp. bez ograniczenia. 

  Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania bezpieczeństwa według odprawy na początku strzelań treningowych i w dniu zawodów. Uczestnicy strzelania na stanowisku mają obowiązek dostosować się do poleceń sędziego prowadzącego strzelanie. Broń wolno nosić jedynie w pokrowcach lub futerałach. Wyciąganie broni z futerałów i pokrowców odbywa się jedynie na stanowisku strzeleckim po wyraźnym  poleceniu sędziego. Wyjątkiem jest wyznaczona strefa bezpieczeństwa w której można dokonać przeglądu broni, przestawienia celownika itd. Do strefy bezpieczeństwa kategorycznie zabronione jest wnoszenie amunicji. Na terenie strzelnicy obowiązuje zakaz noszenia jakiejkolwiek broni załadowanej, z wprowadzonym magazynkiem czy zamkniętym zamkiem a zarówno na treningu jak i podczas strzelań ocenianych w każdym momencie, gdy uczestnik  nie prowadzi strzelania, jest zobowiązany do umieszczenia w komorze nabojowej broni wskaźnika rozładowania oznaczającego pustą komorę.

  Sprzedaż biletów odbywa się za pomocą strony internetowej bilety.extremeweekend.pl w zakładce Wydarzenia. W celu poprawnego przeprowadzenia procesu zakupu i rejestracji postępuj zgodnie z poniższą procedurą.

  1. W zakładce Wydarzenia wybierz docelowy event.

  2. Przy użyciu przycisku Bilety rozwiń listę i wybierz interesujący Cię bilet.
   Dostępne bilety są czasowo ograniczone i ich cena będzie rosnąć zarówno dla uczestnika jak i obserwatora.

   Pierwsza tura do 30.04.2020 r.
       - Bizon Ticket (uczestnik): 500 zł
       - Spectator (obserwator): 300 zł

   Druga tura do 31.05.2020 r.
       - Uczestnik: 550 zł
       - Spectator: 350 zł

   Trzecia tura do 19.06.2020 r.
       - Uczestnik: 600 zł
       - Spectator: 400 zł

  3. Przejdź przez proces zakupu.

  4. Na ekranie potwierdzającym złożenie zamówienia wyświetlone zostaną informacje z danymi do przelewu. Do danych będziesz mógł wrócić z otrzymanej wiadomości mailowej. Na tym samym ekranie dostępny będzie też przycisk Zarejestruj się. Zalecamy dokonanie rejestracji na naszej stronie aby być informowanym o zachodzących zmianach oraz posiadać dostęp do swoich dokumentów, a w przyszłości pozostałych funkcjonalności Naszego serwisu.

  5. Z otrzymanej wiadomości mailowej przejdź do formularza rejestracyjnego.
   Formularz dla uczestnika umożliwi Tobie zarejestrowanie jednej osoby uczestniczącej oraz jednej osoby towarzyszącej (dalej nazywaną Obserwatorem).
   Formularz dla obserwatora służy do rejestracji kolejnych osób towarzyszących i obserwatorów. Możesz go wypełnić wielokrotnie.

   Wszystkie wiadomości rejestracyjne wysyłane są automatycznie w chwili zatwierdzenia zakupu biletów. Wysłana przez nas wiadomość czasami może wpaść do katalogu spam.

  6. Po zatwierdzeniu formularza oraz płatności otrzymasz informacje o udanym potwierdzeniu rejestracji.

  Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Las i Woda  z siedzibą w Warzymicach (72-005), ul. Warzymice 180B/14 email: komitet@lasiwoda.org  („Administrator”).

  Dane osobowe będą przetwarzane w szczególności

  1. Na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) i lit. c) RODO* w celu:
   a) podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą lub wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą (dane niezbędne do zawarcia umowy są wskazane na formularzu rejestrowym Extreme Weekend)
   b) 
   wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze;


  2. Na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Fundacji Las i Woda [tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO] w celu:
   a) dochodzenia lub zabezpieczenia roszczeń
   b) 
   prowadzenia analiz jakości świadczonych usług i atrakcji podczas eventu;

  3. Na podstawie odrębnej zgody [tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO] w celu:
   a) dokonania weryfikacji wiarygodności uczestników w bazach danych prowadzonych przez Policję, Polski Związek Łowiecki, oraz Polski Związek Strzelectwa Sportowego lub zawarte w bazie danych Administratora
   b) przekazywania klientowi informacji o proponowanych zmianach regulaminów, umów, w tym Regulaminu strzelania, o zmianie nazwy (firmy), adresu lub siedziby, potwierdzenia przyjęcia reklamacji i udzielenia na nią odpowiedzi na wskazany adres poczty elektronicznej (e-mail)
   c) 
   analiz preferencji lub zainteresowań klienta, analiz zadowolenia lub nie ze świadczonych usług
   d) 
   udostępniania danych osobowych , danych posiadanej broni oraz pojazdów zarejestrowanych w procesie rejestracji na formularzu znajdującym się na stronie extremeweekend.pl innym współorganizatorom eventu – w szczególności Dowódcy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim, oraz Forest Hunter Przemysław Malec, a także zarządowi WKS Poligon Drawski.

  Administrator nie będzie przetwarzać szczególnych kategorii danych, o których mowa w art. 9 RODO.

  Okres, przez który dane osobowe będą przechowywane

  1. Dane osobowe przetwarzane w celu zawarcia lub wykonania umowy oraz wypełnienia obowiązku prawnego Administratora będą przechowywane przez okres obowiązywania umowy, a po jego upływie przez okres niezbędny do:
   a) posprzedażnej obsługi klientów (np. obsługi reklamacji)
   b) zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń przysługujących fundacji Las i Woda
   c) 
   wypełnienia obowiązku prawnego Administratora (np. wynikającego z przepisów podatkowych lub rachunkowych);

  2. Dane osobowe przetwarzane na potrzeby marketingu produktów lub usług własnych fundacji Las i Woda na podstawie uzasadnionego interesu prawnego, będą przetwarzane do czasu zgłoszenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą;

  3. Dane osobowe przetwarzane na podstawie odrębnej zgody będą przechowywane do czasu jej odwołania. W przypadku udzielenia zgody na przetwarzanie przez Administratora danych transmisyjnych dla celów marketingu usług Administratora, dane będą przetwarzane jedynie przez okres obowiązywania umowy.

  Prawa osoby, której dotyczą dane osobowe

  1.  Prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, czyli prawo do uzyskania potwierdzenia czy Administrator przetwarza dane oraz informacji dotyczących takiego przetwarzania.

  2. Prawo do sprostowania danych, jeżeli dane przetwarzane przez Administratora są nieprawidłowe lub niekompletne.

  3. Prawo żądania od Administratora usunięcia danych.

  4. Prawo żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania danych

  5. Prawo do przenoszenia danych, czyli prawo do otrzymania dostarczonych. Administratorowi danych osobowych oraz przesłania ich innemu administratorowi.

  6. Prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie uzasadnionego interesu Administratora lub wobec przetwarzania w celu marketingu bezpośredniego.

  7. Prawo wniesienia skargi do polskiego organu nadzorczego lub organu nadzorczego innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, właściwego ze względu na miejsce zwykłego pobytu lub pracy osoby, której dane dotyczą lub ze względu na miejsce domniemanego naruszenia RODO.

  8. Prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie (bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem).

  9. Prawo do uzyskania interwencji ludzkiej ze strony Administratora, wyrażenia własnego stanowiska i do zakwestionowania decyzji opartej na zautomatyzowanym przetwarzaniu danych.

   Prawa wymienione w pkt 1)-6) i pkt 8)-9) powyżej można zrealizować m.in. poprzez kontakt z fundacją Las i Woda (adres podany na wstępie) lub poprzez kontakt mailowy z dopiskiem: „Ochrona danych osobowych”). Kategorie odbiorców danych (podmiotów przetwarzających dane osobowe w imieniu fundacji Las i Woda: przedsiębiorcy sprzedający broń i akcesoria , firmy windykacyjne, banki, operatorzy pocztowi, przewoźnicy, biura informacji gospodarczej, biuro rachunkowe, partnerzy świadczący usługi techniczne (np. rozwijanie i utrzymywanie systemów informatycznych i serwisów internetowych), Wojsko, Policja, Polski Związek Łowiecki, Polski Związek Strzelectwa Sportowego.*Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

  Akceptując regulamin uczestnik zgadza się na cookie pamiętające o jego rejestracji. Zgodnie z art. 32 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn.zm.) uczestnik od momentu wysłania rejestracji wyraża zgodę do przetwarzania swoich danych osobowych w celach organizacyjnych i promocyjnych eventu „Extreme Weekend 2020”.

  Załącznik do Regulamin zawodów strzeleckich na Poligonie Drawskim

  W związku ze stanem pandemii SaRScov -2  na terenie Polski niniejszy załącznik definiuje obowiązki i zakres bezpieczeństwa podczas imprezy Extreme Weekend 2020.

  Wzięcie udziału w imprezie  i wjazd na Poligon Drawski jest równoznaczne z akceptacją niniejszych postanowień.

  Każdy uczestnik ma obowiązek zaznajomienia się z treścią załącznika opublikowaną na stronie extremeweekend.pl oraz na FB na profilu Extreme Weekend

  Wszystkie wytyczne wynikają z Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych

  Link: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000374

  1. Przed wjazdem na poligon
   a) Każdy uczestnik, obserwator, obsługa, organizator imprezy musi poddać się obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała na punkcie kontrolnym
   b) Każdy uczestnik, obserwator, obsługujący, organizator musi wypełnić i podpisać ankietę dotyczącą jego obecnego stanu zdrowia,  oraz ewentualnych kontaktów z osobami chorymi na COVID 19
   c) Dopiero po badaniu temperatury i wypełnieniu ankiety można wjechać na teren poligonu.

  2. W trakcie przebywania na ternie poligonu podczas przeprowadzania zawodów
   a) Uczestnik, obserwator, obsługa, organizatorzy są zobowiązani do przestrzegania regulaminu zawodów/imprezy
   b) Biorący udział w imprezie są zobowiązani do przestrzegania zasad dezynfekcji oraz zasad bioasekuracji
   c) Przebywający na terenie zawodów muszą zachowywać „dystans społeczny” (2m)
   d) Podczas przeprowadzania konkurencji zaleca się używać maseczek, a na wyznaczonych stanowiskach należy przeprowadzić dezynfekcje rąk
   e) Uczestnicy zawodów są do zobowiązani do odkażania rąk w miejscach do tego wyznaczonych
   f) Podczas mycia rąk należy przestrzegać „instrukcji mycia rąk”
   g) Podczas przebywania w namiocie jadalnym, należy zachować dystans społeczny i stosować się do zaleceń obsługi
   h) Podczas oczekiwania na posiłek w kolejce należy stać w wyznaczonych miejscach
   i) Miejsca przy stolikach należy zajmować zgodnie z zasadą co drugie miejsce wolne
   j) Na ternie terenie poligonu obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.

  3. Na stołówce
   a) Obsługa kuchni
   - przestrzegać zasad higieny

   - posiłki przygotowywać w rękawiczkach 

   - obsługa pracuje  w przyłbicach ochronnych bądź maseczkach  i rękawiczkach

   - dezynfekować ręce po wejściu na kuchnie 

   - jedzenie wydawać w jednorazowych pojemnikach

   - obsługa odpowiada za dezynfekcję blatów kuchennych i stolików w strefie jadalnej

   b) Uczestnicy

   - przed wejściem na stołówkę należy  każdorazowo odkazić ręce 

   - należy przestrzegać zasad higieny

   - należy zachować odstęp w kolejce

   - pojemniki jednorazowe należy wyrzucić do kosza

   c) po zmianie każdej grupy po posiłku należy zdezynfekować stoliki
   d) przed głównymi posiłkami stołówka należy zdezynfekować stołówkę.

  4. Pole namiotowe
   a) Na polu namiotowym obowiązują zasady higieny
   b) Przed wejściem na pole namiotowe należy zdezynfekować ręce
   c) Namioty należ rozstawiać w min 2 metrowych odstępach
   d) Na polu namiotowym obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.

  Brak przestrzegania przez uczestnika eventu, zaleceń Głównego inspektora sanitarnego, oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego – skutkować będzie natychmiastowym wydaleniem z ternu Poligonu, oraz zakazem kolejnych wizyt na czas nieokreślony!!!

  Przed zaczęciem zawodów należy zapoznać się z instrukcjami Głównego Inspektora Sanitarnego na stronie https://gis.gov.pl  oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska.

  W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego na terenie kraju oraz zaostrzeń związanych z koronawirusem informujemy, że data wydarzenia może zostać przeniesiona (zmieniona data). Zmiany te zostaną opublikowane zarówno na naszej stronie internetowej, Facebooku, jak i mailowo dla wszystkich zapisanych uczestników oraz widzów.

  Informacja z potwierdzeniem terminu i miejsca wydarzenia zostanie udostępniona na miesiąc przed jego rozpoczęciem. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, iż uiszczone opłaty nie będą zwracane w przypadku rezygnacji uczestników i obserwatorów.

  Zgłaszając swój udział w wydarzeniu potwierdzasz zapoznanie się z powyższym regulaminem oraz wszystkimi informacjami dotyczącymi eventu "Extreme Weekend".

  Organizator ma prawo dokonywać zmian w regulaminie imprezy, oraz regulaminie strzelania. Zmiany regulaminowe zostaną podane do publicznej wiadomości natychmiast po ich wprowadzeniu na stronie www.bilety.extremeweekend.pl, oraz na stronie Facebook www.facebook.com/extreme.weekend.official/.


  Data & czas
  piątek

  2 lipca 2021

  Start - 10:00 niedziela

  4 lipca 2021

  Koniec - 20:00 Poland
  Lokalizacja

  Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko

  Pas taktyczny
  73-140 Studnica
  Polska
  --Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko--
  Get the direction
  Organizator

  Fundacja Las i Woda

  kontakt@extremeweekend.pl
  podziel się!

  Udostępnij nasze wydarzenie swoim znajomym i pozwól im spędzić czas z nami.
  #extremeweekend

  Darz bór!